Stomatolog Toruń

Każdy z nas często spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto zadbać o estetykę swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna posiada imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie stomatolog wie, które fragmenty szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z kilku składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko zmienić kształt zębów. Wszyscy chcemy o doskonale białych zębach. Istnieje mnóstwo sposobów by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zainwestowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok