Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie obniża się, co sprawia, że robi się ona wiotka oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być też wykorzystywana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co pobudza ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest doskonałą metodą redukcji blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma negatywnego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych preparatów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone i długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 16 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, by utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z kilku surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz znacznie słabiej oddziałuje na tkanki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, aby osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy i szyi ma naprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Strona używa cookies
Ok