Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przywykliśmy do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym zwykle dzieli się na wiele spotkań. Zwłaszcza podczas zabiegów z zakresu ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Obecne metody umożliwiają stomatologom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki współczesnym sposobom implantologów gabinety dentystów dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa niemal od razu.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych odbudów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica między bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie wstawiania implantów. Tradycyjnie wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie wstawiany jest implant, z kolei w drugiej fazie dentysta mocuje protezę. Te dwa etapy przerywa długotrwały proces osseointegracji, tj. czas, w którym implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant dentystyczny oraz kość zespoją się na stałe, proteza może zostać przyłączona przez stomatologa.

W momencie odbudowy implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w których cała procedura umieszczenia implantów oraz osadzenia uzupełnienia przebiega w trakcie jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że proces osadzenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać konkretne badania diagnostyczne u dentysty, by cały proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie badań dentysta przygotowuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą do przygotowania szablonu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na starcie niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, aby w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja stomatologiczna. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Stomatolog określa stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje indywidualną protezę. Co ważne pacjent ma parę możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów przeważnie rekomendowana przez dentystów jest metoda oparcia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 lub All on 6. W tym czasie dentysta przedstawia też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta aplikuje 4 lub 6 implantów zębowych, a zaraz za tym od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z twardym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz pozwala im na bezproblemowy proces zespojenia z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Ostatni etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, gdy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Przeważnie na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap też zostanie objęty podczas projektowania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie higieny i regularne konsultacje dentystyczne. Wszelkie sugestie lekarz dentysta przedstawia pacjentowi w czasie wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Natychmiastowe wszczepianie implantów najczęściej odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Z reguły aplikuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, na jakich zostanie zamontowana proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można oprzeć na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w trakcie mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok