Zęby w jeden dzień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie u stomatologa przeważnie rozkłada się na kilka spotkań. Szczególnie w trakcie leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody pozwalają dentystom na redukowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki współczesnym technikom implantologów kliniki stomatologiczne udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest możliwa niemal od ręki.

Proteza w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych odbudów protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u stomatologa, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że po pierwsze aplikowany jest implant, z kolei w drugiej fazie dentysta mocuje protezę. Te dwie fazy odgradza długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, gdy implant wiąże się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość złączą się na dobre, proteza może zostać umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji uzupełnienia zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których pełen proces wszczepienia implantów oraz oparcia na nich protezy zamyka się w trakcie jednej wizyty. Warto też nadmienić, że procedurę osadzenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u dentysty, aby proces leczenia dentystycznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie badań dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą jako podstawa do stworzenia indywidualnego szablonu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w ciąg jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego najpierw niezbędne będzie leczenie u dentysty, żeby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja ze stomatologiem. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest też pobranie właściwych wycisków, za pomocą których dentysta protetyk przyrządzi dobrą uzupełnienie protetyczne. Ponadto pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów zazwyczaj zachwalana przez dentystów jest metoda osadzenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ustala też koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie dentysta wszczepia cztery albo sześć implantów dentystycznych, potem od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jednofazowych lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełen komfort oraz właśnie założenie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z mocnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im spokojny proces integracji z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostatni etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień następuje po wygojeniu implantów, kiedy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten etap też będzie włączony w trakcie przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Właściwa proteza sporządzana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz dentysta przekazuje pacjentowi w trakcie kolejnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Zazwyczaj aplikuje się je u osób z całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę można umieścić na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają dobrą stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w czasie mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok