Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozkwitu tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na efekt należało czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania u dentysty jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Strona używa cookies
Ok