Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Należą do nich świecące napisy, które na pewno rzucają się w oczy. Ich znaczącym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych ozdób przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i zachwycić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym rozwiązaniem jest ustawienie ich np. w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska zespołu. Jeżeli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zapraszał przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu przygotujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu ze swoimi inicjałami, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do domu weselnego.

Świecący napis jest znakomitym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeżeli zdecydujemy się na miniaturową wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, przy pomocy której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na spory wachlarz zastosowań w relatywnie niskich cenach.

Istotnym elementem ślubu oraz wesela są kompozycje z balonów. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby samochodu weselnego, czy bardziej popularne – balony z podobiznami Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze.

Z pozoru wydawać by się mogło, że dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Widzimy je niemal na każdej imprezie weselnej, ale stwierdzenie, że nie można w tej dziedzinie zastosować elementu zaskoczenia jest błędem. Prawdziwą furorę zrobimy, jeśli sięgniemy chociażby po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – z pewnością wywołamy przy ich pomocy dużo uśmiechów na twarzach naszych gości, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zaobserwowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, wystrzeliwane podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najchętniej wspominanych momentów całego ślubu.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wtedy świetnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się znakomicie prezentować przed domem weselnym gdy zajdzie słońce, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej nierzadko spotykamy inne dekoracje, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Balony mogą również stać się drobnym dodatkiem do większych elementów dekoracyjnych. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów jest ogromny i nawet najbardziej wymagający człowiek może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to doskonały wybór na ślub, imprezę weselną, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można uświetnić wystój sali, kościoła czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje ślubne nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez gości. Najlepiej wybrać te elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji weselnych w kościele jest zbudowanie niesamowitego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza budynku, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich za dużo, żeby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym celu najbardziej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece nadają wnętrzu unikalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Dobre rozplanowanie miejsc, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w swobodnym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych świeczników i latarenek, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, chodniki

Przeważnie szarfy i wstęgi wykonuje się z tiulu lub satyny. Rozwiesza się je wzdłuż ławek, żeby stworzyć korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, ale równie dobrze można dodatkowo udekorować je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można pokryć dywanem lub chodnikiem, który uświetni wygląd przejścia oraz nada mu elegancji. Zwykle takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, które para młoda chce ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozrzuca się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Taka dekoracja weselna uświetni też wystrój sali albo będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu także można popisać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wypożyczeniu specjalnego auta, można je także ozdobić różnego rodzaju spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych ślubnych ozdób na samochód należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one osiągalne w różnych wzorach i kolorach i mogą mieć ciekawe nadruki. Tak samo dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki można kupić w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując ślub. Podstawowym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia oraz części wyznaczonej do tańca. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które stworzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zwykle bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Każdy z tych elementów musi wzajemnie łączyć się tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór kwiatów, oświetlenia, ozdobnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma największą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o detale. Wśród najczęstszych dekoracji na stole są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również drobne podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją ślubną są pokrowce, które dopasowuje się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo jest wiele ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest także księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które będą wzruszającą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni wesele, dzięki śmiesznym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami na ślub jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok