Profesjonalne oddłużanie spółek

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

W sieci w ostatnim czasie pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o skupie i odsprzedaży spółek. Takie informacje publikują nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym profesjonalnie, ale również osoby indywidualne. „Pilnie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Szybko kupię zadłużoną spółkę” – to raptem niektóre tytuły ogłoszeń. Chętnie wspólnicy chcą spieniężyć te, które mają duże długi, gdyż nie są w stanie ich pokryć. O przejmowaniu spółek można znaleźć wiele specjalistycznych artykułów, lecz nie wszystkie uwzględnione w nich nowości są prawdziwe. Kilka z nich określa nabywających spółki jako cwaniaków, przedsiębiorców, którzy wzbogacają się na czyimś nieszczęściu. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa tracą przez to Interesantów. Jakie są fakty?

W przypadku kiedy zamierzasz przekazać spółkę, wtedy decydującym ruchem powinno być gruntowne ocenienie firmy, której chcesz to powierzyć. Na początku możemy polegać na tej, która funkcjonuje na rynku co najmniej kilka lat. Innymi słowy, że jej asystenci posiadają konkretne umiejętności i nie pojawiła się ona wyłącznie na chwilę. Istotne jest także umiejętne podejście do Klienta, i tym samym jakość kontaktu z nim, przykładowo ton wiadomości elektronicznych, a potem zgromadzenie w biurze. Niewątpliwym plusem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych organizacji jest kompleksowe zlikwidowanie problemu – opieka prawna czy pomoc z obszaru księgowości.

Jak wygląda zbycie 100% udziałów?

Jest to zwyczajnie sprzedaż spółki, która ma miejsce w asyście notariusza. Wyłoniona firma wraz z aktualnymi wspólnikami zawiera pisemną umowę, na jakiej powinny figurować podpisy wszystkich obecnych. Musisz więc mieć ze sobą potrzebne dokumenty, takie jak: dokument tożsamości, informacje na temat firmy (nazwa, dane adresowe) oraz aktualnego zadłużenia.

Odsprzedaży, a także skupu spółki, można dokonać choćby w niecałą dobę! Wystarczy skontaktować się z wybraną firmą oraz wpisać w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Spora liczba kandydatów natychmiast odpisuje na zgłoszenie. Nie musisz niepokoić się o kredytorów, którzy czekają na oddanie długów, a także o reputację. Przekazanie spółki daje możliwość uwolnienia się od takich problemów. Przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem tego na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Korzyści ze sprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz błyskawiczna transakcja. Powinieneś pozbyć się problemu od ręki. Po zatwierdzeniu sprzedaży absolutnie nie musisz już reprezentować spółki, podpisywać deklaracji w jej imieniu lub podejmować nowych prac.

Oszczędność czasu i nerwów. Wybrana firma stworzy umowę zbycia, poprosi na posiedzenie adwokata oraz zajmie się resztą spraw połączonych ze sprzedażą.

W ogóle nie musisz martwić się, że popełnisz błąd! Jeśli nie posiadasz właściwej wiedzy, ażeby samodzielnie uporać się z problemem – zaufaj profesjonalistom.

O wiele więcej możliwości! Bo oprócz skupu spółek z długami takie przedsiębiorstwa zajmują się obsługą księgową, doradztwem podatkowym, obsługą prawną, przekształcaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek oraz wieloma nowymi czynnościami.

Z innej strony – zakup gotowej spółki

Kupienie przygotowanej spółki pozwala zignorować długotrwałe oraz nieciekawe metody rejestracyjne, inaczej pozyskanie numeru NIP, wpisu do KRS czy numeru PKD. Czysta spółka nie powinna posiadać zbędnej historii, pracowników czy obciążeń. Koszt zakupu „porządnej” spółki zazwyczaj jest znacznie niższy niżeli ma to miejsce w przypadku czynienia tego na własną rękę. Ceny mogą oscylować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa w niektórych przypadkach może kosztować prawie 4.000 zł, natomiast zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prawie 3.500 zł. Najkosztowniejsza jest spółka, która posiada autoryzację na spedycję. Należy liczyć się z wydatkiem orientacyjnie 15.000 zł.

Popularne ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, że wspólnicy krótko mówiąc nie odpowiadają za długi nabytej spółki. W przypadku krachu mogą stracić jedynie wniesiony wkład. Opisuje się to jako kapitał zakładowy oraz może być naturalnie przetwarzany podczas rozwoju firmy. Trzeba również wiedzieć, iż wieloosobowe spółki w ogóle nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Wszczęcie procesu likwidacyjnego wiąże się ze sporymi wydatkami, przykładowo z zapłatą dla syndyka oraz kalkulacją majątku. Każdy wierzyciel w sytuacji niezaspokojenia oczekiwań potrafi wytoczyć postępowanie przeciwko poszczególnym członkom zarządu spółki, a ponadto dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można latami czekać aż komornik przeprowadzi wszystkie konieczne czynności. Samo zgłoszenie wniosku wcale nie powoduje, iż nie trzeba oddawać długów.

Ażeby sąd mógł oznajmić likwidację spółki, musi mieć ona konkretny majątek. W każdym innym przypadku – wniosek zostanie odrzucony. Sąd zwyczajnie nie może poprowadzić postępowania, żeby zaspokoić oczekiwania kredytorów.

Czy ten materiał Cię zaintrygował? Tematyka skupu i zbycia spółek jest niezmiernie szeroka. Jeśli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to najedź w odnośnik i zaznajom się ze szczegółami.

Strona używa cookies
Ok