Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Swoja działalność gospodarcza to perfekcyjny pomysł dla ludzi, którzy cenią sobie niezależność pracy. Kierowanie własną firmą to prawdziwe wyzwanie, jednakże bardzo często opłaca się, gdyż rynek jest wciąż otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Modelem takiego sukcesu jest choćby nowatorski gabinet masażu dla zwierzaków, który każdego dnia obsługuje nawet kilkadziesiąt futrzastych psiaków. Pomysł przełomowy, wręcz przez niektórych uznawany za ciężki do adaptacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie idee wielokrotnie odblokowują drogę osobom, którym brakuje pewności siebie. A własna działalność to wszakże determinacja, całkowite zaangażowanie, ciągłe sprawdzanie nowych perspektyw i oczywiście dobra księgowość, bez której firma jest jak pędzący do nikąd pociąg.

Dobre biuro księgowe to fundament każdego biznesu. Profesjonalny księgowy nie tylko śledzi bieżące przepisy, ale również doradza nad konkretnymi inwestycjami. To partner każdej nowo rozwijającej się instytucji i powiernik nader pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc firmę powinieneś zadbać o sprawdzonego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Dyskutując o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musisz być wiadomy, że na starcie czeka na Ciebie całe morze dokumentów do uzupełnienia. Rozpocznij od wypisania druku CEIDG. Przejdź po prostu na platformę www firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie niezbędne pola. Wpis do Ewidencji jest równolegle wnioskiem o nadanie przedsiębiorstwu indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Równocześnie z złożeniem formularza powinniśmy dopasować właściwą metodę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Kolejnym krokiem jest wizyta w ZUSie. Tam jesteśmy zobligowani zarejestrować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają poniekąd dualną osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) a z drugiej strony opłacają ubezpieczenie. Jeśli realizowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypisujemy druk ZUA. Jeżeli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową pracowniczą, wówczas wypełniamy druk ZZA. Kolejną sprawą jaką wymaga od nas prawo jest wybór biura rachunkowego, które będzie realizowało dokumentację rachunkową przedsiębiorstwa. W tej kwestii mamy szansę skorzystać z standardowej księgowości, jak i bardziej współczesnej odmiany – rachunkowości online. Warto również pamiętać o zakupie pieczątki, która wielokrotnie przydaje nam się w najmniej przewidywalnych chwilach. Załóż również odrębne konto bankowe, by oddzielić rachunki osobiste o budżetu przedsiębiorstwa.

Wybór formy opodatkowania

Jeśli nie masz pojęcia jaka strategia opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, skorzystaj z porad doświadczonego biura rachunkowego. Generalnie polskie prawo dopuszcza cztery główne strategie opodatkowania. Niżej powiemy Ci o nich nie co więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł plus 32% nadwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tutaj istnieje jedyna kwota podatkowa, która obejmuje 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie ma możliwości pomniejszyć wypracowywanych przychodów o poniesione koszty fiskalne. Występują tutaj tymczasem, jako kompensacja ,nieduże stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% zależnie od modelu świadczonych usług.)
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle specyficzna odmiana opodatkowania. Na wielkość płaconego podatku nie oddziałuje wysokość dochodów, lecz takie czynniki jak: gatunek świadczonych usług, liczba pracowników, wielkość gminy, w której usługi są prowadzone i data urodzenia podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Zadbaj o profesjonalne biuro rachunkowe

W zależności od wymagań Twojej firmy, wybierz odpowiednie biuro rachunkowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu świeżemu przedsiębiorcy rekomendujemy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Współcześnie wiele księgowych oferuje nie tylko profesjonalne konsultacje, ale także oprogramowania do prowadzenia firmy. Jeżeli wiesz, że działalność zajmie Ci całą dobę, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który przyjedzie do Ciebie po wszystkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz w stanie zająć się rozkręcaniem usług.

Mimo ogromnej liczby trudności i ryzyka, bardzo dużo osób ciągle rozpoczyna zakładanie własnej działalności. Nawet drobne firmy podkręcają naszą gospodarkę, zatem może warto zaryzykować pierwszy krok. Nie odrzucaj żadnego pomysłu, bo za jakiś czas możesz się przekonać, że akurat takiego rozwiązania wymagał rynek. Pamiętaj jednak, ażeby skorzystać z usług kompetentnego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem dopilnuje finansów Twojej firmy. Przejdź na podaną przez nas stronę i sprawdź jak prowadzi się nowoczesne usługi rachunkowe: Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok