Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Egzaminy wymagają wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, czy w razie próby dostania się na studia. Dokładnie oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką możliwość dają tylko profesjonalne kursy angielskiego. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zyskujemy oryginalny certyfikat. Gdy zdecydujemy się na podejście do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony specjalnie dla najmłodszych. Określa on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i zachęca do dalszych starań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuowanie nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz możliwość pracy w środowisku wielojęzycznym. Zaliczenie egzaminu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest uznawany przez największe firmy. Udowadnia, że potrafisz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Potwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go jesteśmy już w stanie zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, gdy zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Nauka do tego certyfikatu zawiera specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy możliwość swobodnej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę oraz wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Jednakże rodzaj egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co planujemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do konkretnej pracy, prawdopodobnie wybierzemy inny, niż w przypadku składania papierów na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok