Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne zdrowie, ale i na naszą wydajność. Dobra jakość powietrza oraz optymalna temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu i pozytywnie wpływają na motywację i zdolność działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki zazwyczaj decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń zapewniając nam komfort w trakcie upałów. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby zdobyć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie najlepszej temperatury w środku mieszkania latem, kiedy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz pomieszczeń, zapewniając ochłodę i cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to lokalnego ogrzewania lub innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy rozgrzać, do czego przeznaczana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, które chronią jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wymienione zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok