Okna to bardzo ważny element każdego domu, lub mieszkania. Wysokiej jakości stolarka okienna zapewnia korzystną wentylację mieszkania i minimalizację utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż wpływają na racjonalne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło zostaje we wnętrzu, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez warstwy uszczelek i należytą liczbę komór. Okna to również istotny element aranżacji, stąd też obecnie producenci zwracają szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do mieszkania to niezwykle istotna decyzja, którą trzeba podjąć już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem przepytać doświadczonych fachowców w kwestii technologii okien, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak kupić okna w przystępnej cenie i który model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Budujesz dom i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o rodzaju okien. Najpierw pomyśl z jakich materiałów powinny być wytworzone okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz także kolorystykę okien, które będzie pasowała zarówno do fasady, jak i do koloru ścian w środku mieszkania. Pomyśl w jakie funkcje powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie wszystkie potrzeby, by być lepiej przygotowanym na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do właściwego modelu wybierz się do producenta, który dokładnie przedstawi Ci funkcje okien i pokaże całą swoja ofertę. Okna najlepiej zamówić w momencie, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może zachęcać potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych zniszczeń. Pamiętaj, że zamówienie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. jeżeli nie umiesz montować okien własnoręcznie wykup także usługę montażu. Specjaliści pracujący w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają bogatą wiedzę i dysponują szeroką gamą narzędzi, co sprawia, że błyskawicznie i bezbłędnie świadczą wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy. Wybieraj okna docenianych firm. Dobry producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupiony asortyment i szybki serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Podstawowe parametry techniczne okien znajdują się w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić uwagę konkretnie, w trakcie rozmowy z pracownikiem obsługi klienta, lub podczas analizy konkretnych modeli okien? Po pierwsze bardzo istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, zarówno oporowe, jak i przyszybowe ograniczają przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Są one tak ze barierą dla takich czynników jak hałas, kurz i zimne powietrze, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najbardziej wytrzymałe uszczelki wyprodukowane są z EPDM oraz z TPS. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Warto spojrzeć na to, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna muszą być wyposażone w minimum 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najlepsze uważane są komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Postaraj się, aby twoje okna były wyposażone w wygodne w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne idealnym rozwiązaniem dla każdego

Każda osoba mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien minimalizowałby utratę ciepła i minimalizował wydatki na ogrzewanie? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają używaniu odnawialnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z maszynami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła przynosi najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która precyzyjnie zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, a w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości sięgającej nawet 120 mm. Zatem jeżeli pragniemy przemyślanie gospodarować kosztami ogrzewania domu i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, gwarantują większe zyski.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, czy okna konwencjonalne? Opcji jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Bardzo ważny jest sprawdzony producent i wysoka klasa materiałów, z którego konkretne okna są wykonane. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, dobrze jest zastanowić się nad alternatywną opcją i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W Internecie możecie znaleźć dużo precyzyjnych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na długie lata, dlatego dobrze jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien pomożemy Ci dobrać wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Tobie znakomitą izolację hałasu i ciepła. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę www po szczegóły naszej oferty: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok