Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na nasze zdrowie, ale także na naszą skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu i korzystnie wpływają na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu gwarantując nam komfort w czasie lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, które już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń latem, gdy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury we wnętrzu domu, gwarantując wychłodzenie i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część oddaje ciepło z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja przydaje się tylko latem. Sporo klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest połączenie tych dwóch systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok