Klimatyzacja split do biura

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają bazę naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na naszą motywację oraz chęć działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę w środku mieszkania przynosząc nam komfort podczas upałów. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. Tutaj świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie przyjemnej temperatury w środku mieszkania szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania, przynosząc chłód oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania albo innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ogrzać, na co wykorzystywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Zapewnia nam wysoką energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz domu jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz domu i dojście świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok