Funkcjonalna pompa ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Rynek urządzeń grzewczych nieustannie powiększa się w żwawym tempie. Produkowane są pionierskie energooszczędne technologie, które pobierają ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie nie myślimy o tym co dziś może stanowić źródło ogrzewania Znakomitą alternatywą dla standardowych układów grzewczych jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w współczesnym, jak i starym budownictwie, dostarczając mieszkańcom odpowiednie warunki cieplne i znaczne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnych typach (w zależności od źródła odebrania ciepła) i w przeróżnych propozycjach cenowych (zależnie od wykorzystanej techniki). Przeważnie producenci dbają o to, żeby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w mieszkaniu. Spora liczba tych urządzeń działa w cichym trybie, co jest dodatkowym, kluczowym atutem. Najważniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła minimalizuje wydatki pokrywające ogrzewanie pomieszczeń, co jest najczęściej wymienianym powodem, dla którego mnóstwo ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeżeli budujesz dom, lub chcesz odrestaurować przestarzały system grzewczy, zweryfikuj jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najodpowiedniejsza. Poniżej opiszemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa wskazuje, wyzyskują powietrze zewnętrzne i powietrze usuwane jako podstawowe źródło ciepła. Podobnie jak pozostałe maszyny grzewcze, ten typ pompy służy do zasilania w energię termiczną systemu centralnego ogrzewania (c.o.) a także wyprodukowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody do ogrzewania. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek kłopotu ocieplić apartament o rozmiarze 120m2, wykorzystując siłę natury. Ponadto, duża ilość powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie o dowolnej porze roku.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem cieplnym jest ziemia. Te systemy są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się lepszą skutecznością niż powietrzne pompy ciepła przy zimniejszych temperaturach. Najlepszą efektywność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która zawsze ma temperaturę wyższą niż 1 stopień. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie funkcjonują w budownictwie jednorodzinnym.

Wodna pompa ciepła

Konkurencyjną alternatywą jest wykorzystanie wody jako czołowego źródła ciepła. Taki gatunek pompy ciepła wzmacniany jest akcesoryjną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną efektywność energetyczną urządzenia. System wodny może osiągnąć ogromną efektywność, choćby w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo odmiennych źródeł termicznych reguła funkcjonowania pompy ciepła jest w sumie identyczna w każdym modelu. Każda pompa ciepła zbudowana jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda płynąca następnie w całym systemie grzewczym Należy zaznaczyć, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odzyskuje je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Wysoka efektywność energetyczna jest efektem unikatowej struktury. Zainstalowany jest parownik, który odprowadza ciepło z powietrza, wody i gruntu do systemu. Następnie sprężarka spręża podgrzany gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten przechodzi dalej do skraplacza, który zasila w ciepło wodę służącą do ogrzana całego domu. To co zostaje z procedury odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci wysokiej jakości urządzeń grzewczych zabiegają nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale również o estetykę wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i bezproblemowo adaptują się do mieszkań o rozmaitej kubaturze. Mogą być zarządzane zdalnie przy użyciu prostej aplikacji, bądź kontrolera. Wyposażone są również w przeróżnego rodzaju funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co zwiększa komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą funkcjonalnych pomp ciepła powiększających efektywność energetyczną Twojego mieszkania. Oferujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz montaż całych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok